Cam Balkonun Pvc ile Farkı Nedir?

Cam Balkonun Pvc ile Farkı Nedir..

Ekleyen : / 20.03.2015 / Bu Haber MAKALELER Kategorisinde...

Plastik Doğrama
 
Manzara Kaybı: Plastik kapamada arada profiller olduğundan görüntü kaybı %40lara ulaşır.
Temizlik: Plastik balkon kapatmalarda camların hep beraber açılma şansı olmadığından mutlaka dışarı sarkılarak temizlenmesi gerekiyor buda kullanıcılarına oldukça zor gelir.
 
İmar mevzuatına aykırılığı: Görüntü kirliliği yaptığından imar mevzuatına aykırıdır. şikayet edildiği takdirde sökülmek durumundadır. artı olarak site yönetimleri plastik doğrama ile kapanan tüm balkonlara şiddetle karşıdırlar.
 
Sağlık Açısından: Plastik doğrama kullanılan plastik malzemelerinin geneli kırık malzemeden ( geri dönüşümlü plastik ) olduğundan büyük oranda kanserojen madde içerir ve güneş de fazla kızdığı zamanda içerisine plastik kokusu verdiğinden oturulmaz hale getirir.
 
ISI Yalıtım: Plastik doğrama ısı yalıtım bakımından %100 etki sağlar. fakat mekan balkonluk dan çıkıp kiler, küçük oda, veya sera etkisi yaratır.
Cam Balkon
 
Manzara Kaybı: cam balkon kapamada arada herhangi bir profil kayıt olmadığından hiç bir şekilde görüntü kaybı oluşturmamaktadır.
 
Temizlik: Cam balkon sistemlerinde cam kanatları içeri doğru ardı ardına katlanarak açıldığından dolayı dışarı sarkmadan oturduğunuz yerden kolaylıkla temizleme imkanı sunar.
 
İmar mevzuatına aykırılığı: cam balkon kapama görüntü kirliliği yapmadığından ve binanın dış yapısını bozmadığından imar mevzuatına aykırı değildir. Bu sistemlerin uygulanması yerel yönetimlerin tasarrufundadır.
 
Sağlık Açısından: cam balkon sistemleri 1. kalite alüminyum ve geneli camdan kaplı olduğundan dolayı herhangi bir sağlık sorununu tehdit etmemektedir. Aksine sistem tamamen açılıp kapandığından dolayı ve güneş enerjisini süzerek içeri aldığından sağlık açısından artılar katmaktadır.
 

ISI Yalıtım: Cam balkon sistemleri ısı yalıtım bakımından %10 - %15 plastik doğramaya oranla soğuk olur. Fakat bu oran içinde balkonunuzu balkonluk dan çıkarıp bir oda gibi kapatmaya da hiç gerek yoktur. 

EN BAŞA DÖN